Ako vyseparovať obaly od skwelle

person Pridané: Veronika D list V: CBD tipy a triky Publikované: favorite Počet videní: 307

Máme rady našu planétu. Snažíme sa tak v súkromnom, ako aj profesnom živote robiť veci tak, aby mali čo najmenší dopad na matku Zem. Naša filozofia nie je úplne zero waste. Ani nemôže byť, keďže predávať olej bez obalu jednoducho nie je možné. Avšak aj napriek tomu sa snažíme minimalizovať odpad čo najviac a keď už aj nejaký odpad vyprodukujeme, správna separácia je pre nás morálna povinnosť.

Hoci nemáme možnosť separovať obaly, ktoré od nás dorazia k vám, môžeme vám aspoň takto, prostredníctvom nášho blogu, poskytnúť jednoduchý návod, ako správne vyseparovať naše obaly, aby sa minimalizoval dopad na prírodu.

Všetko by malo byť čisté

Mastné obaly sa nedajú recyklovať, preto je dobré pred separovaním fľaštičku s pipetou umyť od zvyškov oleja. 

umyvanie flasticky

Pipeta na drobné kúsky

Pipeta je zložená z troch rôznych druhov materiálov. Sklo, plast a guma. V prvom rade treba opatrne oddeliť sklenenú časť pipety. To následne môžete vyseparovať do skla. Potom treba oddelit plastovú časť vrchnáka pipety od gumenej časti (to je to mäkké na pipete). Plastová časť sa vyseparuje do plastov, gumená sa, bohužiaľ, separovať nedá a tak musí do komunálneho odpadu.

rozlozena pipeta

Preč s etiketou

Samotná fľaštička je sklenená a dá sa teda vyseparovať veľmi jednoducho. Avšak predtým je nutné odstrániť ešte etiketu. Hoci máme veľké plány do budúcna ešte viac minimalizovať dopad na životné prostredie, naše etikety sú momentálne stále "plastové". Odlepenú etiketu z fľaštičky viete dať do plastov, avšak má príliš malé rozmery a tak je možné, že nakoniec sa z recyklácie aj tak vyradí a skončí v spaľovni. Je teda možné vyhodiť ju aj do komunálneho odpadu.

zlepena etiketa

Krabička z objednávky

Na všetky naše objednávky používame výlučne papierové (kartónové) obaly s papierovou (kartónovou) výplňou. Balené su pomocou ekologickej lepiacej pásky. Toto všetko patrí do papiera. Avšak ideálne, keď to poskladáte, pokrčíte, rozložíte na čo minimálny obejm, aby sa do papierového kontajnera zmestilo toho čo najviac. 

Ak chcete pomôcť našej plenéte ešte viac, nájdite prázdnym obalom zo skwelle ďalšie použitie:

  • Fľaštička s pipetou je skvelá na cestovanie, pokiaľ si so sebou nechcete ťahať veľké balenia kozmeticky, či sprchovacích gélov a šampónov. Využiť sa dá aj v kuchyni na rôzne domáce tinktúry, či sirupy.
  • Krabica od objednávky sa dá použiť na čokoľvek. Na ďalšie použitie pri posielaní balíkov, či na uskladnenie drobných vecí.
  • Ak ste milovníci DIY, určite nájdete využitie do budúcna a tak nevyprodukujete žiadny zbytočný odpad.

Nedeľa Pondelok Utorok Streda Štvrtok Piatok Sobota Január Február Marec Apríl Máj Jún Júl August September Október November December

Nová registrácia

Už máte účet?
Prihlásenie Alebo Obnovenie hesla